KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12983103
nr 1298 3103
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 8 st, Stockholmsmotiv. Signerade. Motivet: 10,5x14,5 - 13x21 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:46:43
15/12 19:31:39